לי בן יוסף

Vapora

benyoseflee.wix.com/vapora

Benyoseflee@gmail.com

050-5644556

מנחה: פרופ' עזרי טרזי

צלם: עודד אנטמן

בימים אלו מתרחש שינוי גלובלי עמוק בתפיסת הקנאביס, מסם מסוכן לתרופה משנה אורחות חיים.

מריחואנה רפואית משמשת לטיפול ביותר מארבע מאות מחלות, שביניהן: סרטן, אפילפסיה, פרקינסון, דיכאון, אנורקסיה ועוד. עם קבלת רישיון ממשרד הבריאות וקנאביס מספק מורשה, מתחילים מרבית החולים תהליך למידה של עולם זר להם, תוך התמודדות עם פחדים ומחסומים פסיכולוגיים מן התרופה שעודנה שנויה במחלוקת. הכלים שבהם הם משתמשים מגיעים מתרבות הפנאי ואינם מותאמים לצרכיהם השונים.

מכאן נולדה ערכת ״ופורה״, שבאה לתת מענה פונקציונלי, ארגונומי ועיצובי לשימוש הבריא ביותר שקיים היום לצריכת קנאביס, והוא האידוי. הערכה כוללת מאייד (Vaporizer) נייד לשימוש רב פעמי, שתי פיות להחלפה, נרתיק נשיאה ומטען. החולה מכניס למאייד מבחנה קטנה הכוללת שמן מרוכז של קנאביס ייעודי לאידוי, בעל השפעה מידית וחסכונית. תפעול מהיר של המאייד, בלא צורך בטעינה מחדש, והפעלה פשוטה וידידותית למשתמש מקלה על החולים ומאפשרת להם להשיג מקסימום אפקטיביות במינימום מאמץ.

תרבות הקנאביס מתעצבת בימים אלו ממש, ומכאן גם הפן העיצובי של הפרויקט. שבירת הסטראוטיפים הקיימים בנוגע לצריכת מריחואנה באה לידי ביטוי ביצירת שפה חדשה ועיצוב זהות שונה. המאייד שמלווה את החולה יום יום, לעתים במשך שנים, מרחיק את עולם החולי, והופך לכלי המזוהה עם שיפור איכות חיים. יצירת אובייקטים נגישים לכל גיל תאפשר לחולים רבים להתחיל לצרוך את התרופה בקלות וחששות פחותים בהרבה על תפעול המכשיר ועל תפיסת הסביבה אותם.

״ופורה״ באה למלא חלל הקיים בקרב הצרכנים הרפואיים ומעניקה להם ערכה שלמה שמטרתה הקלה בעת שימוש בתרופה, שהופכת לחלק בלתי נפרד מסדר היום ומאורח החיים של החולה.